Kde: Univerzitní kino Scala (kinosál), Brno

Kdy: Pátek 2. prosince 2022 v 13:00 až 14:00

Trvání: 60  minut

Vstup: Zdarma, bez rezervace

Havel, Klaus a Zeman – Hodný, zlý a ošklivý? Provokativní název? Možná. Nelze však popřít, že Václav Havel, Václav Klaus a Miloš Zeman svými činy a rozhodnutími naprosto zásadním způsobem ovlivnili uplynulé tři dekády života doslovně každého občana českého státu.

V debatě s politologem Lubomírem Kopečkem, autorem stejnojmenné knihy, se můžete dozvědět více o pozadí minulých událostí, ale také pohovořit o výhledech, které nás čekají s volbou nové hlavy státu, tentokrát již bez aktivní účasti Havla, Klause a Zemana.

Prof. PhDr. Lubomír Kopeček, Ph.D. (*1975 Olomouc) je český politolog, který se věnuje především minulostí a současností české politiky a také srovnávací politologii. Vystudoval historii, politologii a právo na Masarykově univerzitě. V roce 2003 získal doktorát, roku 2007 se habilitoval a o deset let později byl jmenován profesorem. Působí na Katedře politologie Fakulty sociálních studií MU. Je autorem celé řady úspěšných knih.

Kniha vyšla v lednu 2022 a pro velký zájem proběhl v říjnu 2022 její dotisk.

Událost na facebooku