Rok vydání: 2011
Počet stran: 188
Rozměry: 14,8 × 21 cm
Vazba: brožovaná
ISBN: 978-80-210-5639-8
DOI: 
10.5817/CZ.MUNI.M210-5639-2011

Umění a nová média

Martin Flašar, Jana Horáková, Petr Macek a kol.

Název publikace Umění a nová média vymezuje pole zájmu autorského kolektivu, ale také taktiky pohybu tímto polem. Slovní spojení umění a nová média poukazuje k výzkumu vzájemných vlivů, referencí a fúzí umělecké kreativity a techniky, především informačních a komunikačních aparátů (od rozhlasu, přes první počítačovou grafiku, po virtuální světy a světovou počítačovou síť), jak se rozvíjel a proměňoval v průběhu 20. a začátku 21. století. Pozornost je věnována zejména těm momentům, kdy jednotlivá média byla „nová” a v jejich recepci se zvlášť zřetelně odrážely naděje a obavy, které byly do nich promítány.

Předkládaná kolektivní monografie završuje práci řešitelského týmu Ústavu hudební vědy Filozofické fakulty Masarykovy univerzity na výzkumu funkcí techniky při vzniku a provozování múzického díla, který byl umožněn díky grantové podpoře Centra základního výzkumu AMU&MU.

Autoři: Barbara Büscher, Markéta Dvořáková, Martin Flašar, Jana Horáková, Jozef Kelemen, Vojtěch Kolář, Jakub Macek, Petr Macek, Ivo Medek, Viktor Pantůček, Tomáš Ruller, Lubomír Spurný, Miloš Štědroň, Jaroslav Švelch