Priority nakladatelství Munipress vyplývající ze Strategického záměru MU na léta 2021–2028

21. 7. 2021

Pro nakladatelství Munipress se v nadcházejících letech stávají prioritními především cíle v oblasti výzkumu a doktorského studia (zejména posilování kvalitního vědeckého výkonu s mezinárodním ohlasem na všech součástech univerzity) a dále v oblasti vnitřní kultury a společenského působení.

Klíčovým výsledkem z hlediska výzkumu a doktorského studia je ve vztahu k nakladatelství podíl Highly‑cited publikací podle Web of Science a podíl vědeckých publikací autorů z MU uveřejněných v prvním a druhém kvartilu rankingu dle citačního ohlasu (např. IF, AIS) oborově příslušných časopisů na Web of Science. Mezi opatření, na kterých se bude nakladatelství v této oblasti spolupodílet, patří popularizace vědy a výzkumu a tvorba bibliometrických analýz.

Při naplňování kulturní role univerzity bude nakladatelství spolupracovat s dalšími univerzitními pracovišti (zejména s  Mendelovým muzeem, Archivem MU, Univerzitním centrem Telč a Univerzitním kinem Scala), tak aby byla posilována kultivace vnitřního i vnějšího prostředí. Dalším důležitým nástrojem je také rozvoj ediční činnosti univerzity k různým cílovým skupinám prostřednictvím vydávání odborných titulů i titulů naučně‑popularizačních.

Plné znění Strategického záměru naleznete zde.