Díky DOI navštívilo vědecké publikace MUNI již přes půl milionu čtenářů

Před 9 lety se Nakladatelství Munipress Masarykovy univerzity jako první VŠ nakladatel v České republice zapojilo do systému CrossRef pro udělování kódů DOI (Digital Object Identifier), jedinečných a trvalých identifikátorů vědeckých článků, odborných monografií, kapitol v knihách, příspěvcích ve sbornících i dalších digitálních objektů. Během let se DOI stalo standardem ve vědeckém on-line publikování.

Dnes má Masarykova univerzita aktivních přes 6 400 vědeckých publikačních výstupů díky kódům DOI.

Zavedení celouniverzitního redakčního systému OJS (Open Journals System), který spravuje Munipress, zjednodušilo a usnadnilo redakcím časopisů přidělování a aktivaci kódů DOI v Crossref. Vhodný nástroj pro směrování DOI e-knih i jejich dohledání představuje Munispace, čítárna Masarykovy univerzity.

Zajímají-li Vás další informace, navštivte naše stránky:

Přejít na stránku