Die Seele Brünns

Bez popisku

Publikováno: 2008
Počet stran: 184
Rozměr: 17,5 × 25 cm
Vazba: pevná s přebalem
ISBN: 978-80-210-4557-6

Koupit knihu

Kundera Ludvík, Mizerová Alena (ed.)

„Naším cílem je antologie nepopisná, vymykající se, žádný další „fotosvazek“, nýbrž soubor textů a dokumentů z dějin, přítomnosti i budoucnosti města početných vysokých škol, města nejedné avantgardy, města – průsečíku kultur, ale i průmyslu a obchodu, města učenců a umělců podivuhodných osudů, ale i trvalého dosahu a měnlivé nadčasovosti.“ (Ludvík Kundera, redigent). Kniha je souborem 23 textů, 17 básní, 7 próz a 64 reprodukcí výtvarných a fotografických děl. Vyšla také v českém a anglickém překladu v nakladatelství VUT.

Ludvík Kundera (1920–2010) byl český básník, dramatik, prozaik, překladatel, editor a literární historik. Byl spjatý s avantgardními směry, především surrealismem. Byl dramaturgem Mahenovy činohry v Brně, jako historik se zaměřoval zejména na Františka Halase, Hanse Arpa a Bertolta Brechta. Ve svých rozhlasových hrách usiloval o antiiluzívní divadlo.

Alena Mizerová je ředitelka Nakladatelství Munipress, dříve vedla také nakladatelství VUT Vutium. Je autorkou a editorkou odborných publikací. 

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.