Vyslali jsme do světa „Janáčkování“ Miloše Štědroně a Jiřího Hanuše

Na Ústavu hudební vědy FF, domácí půdě jednoho z autorů – Miloše Štědroně, jsme ve středu 17. května pokřtili novou publikaci „Mé celoživotní janáčkování“. Akce se nesla v mimořádně přátelské a hudbou prodchnuté atmosféře.

Již samotné slavnostní přivítání početného publika proběhlo v hudebním duchu. Pod vedením sbormistra Jana Špačka se jej chopili zpěváci z Akademického smíšeného pěveckého sboru Pečman a Lásky opravdivé.

Následovala úvodní zdravice paní Aleny Mizerové, ředitelky Munipressu, která poodhalila zákulisí vzniku knihy. Slova se ujal také autor předmluvy Lubomír Spurný a podělil se o několik osobních momentů spjatých s Milošem Štědroněm. Věděli jste například, že je členem saunového spolku?

Knihu poté ve shodě s jejím podtitulem „Hovory nejen o hudbě“ představili oba autoři Jiří Hanuš a Miloš Štědroň formou dialogu. V něm napověděli, co se skrývá pod neobvyklými názvy některých kapitol: „Hoši, važte si těch, kdo vytvořili Rukopisy!“; „Kněz umění a asketa zvuků“; „Právo na svého ježka, veverku a sovičku…“. Miloš Štědroň auditorium vtáhl do kontextu knihy se svým nezaměnitelným zápalem. Zaujal nečekanými odbornými a historickými exkurzy a v neposlední řadě humornými postřehy.

Pak již zbývalo učinit pro úspěch knihy nezbytný finální krok, aby mohla být „vyslána“ mezi čtenáře. V nepostradatelné roli kmotry se jej ujala paní děkanka Irena Radová.

Mnozí návštěvníci po skončení oficiální části programu setrvali a využili možnost osobně se potkat s autory a získat jejich autogramy. Jako podkres pro toto neformální setkání opět zazněl zpěv sboristů.

A nám nezbývá než všem zúčastněným poděkovat za příjemné setkání a těšit se na další podobně vydařenou akci nad knihami.

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.