Vychází kniha, která přemýšlí o motivech skromného života

30. 1. 2017

V době, kdy si politici a ekonomové pochvalují rostoucí chuť občanů utrácet, žijí vedle nás lidé, kteří neradi nakupují. Dávají přednost ekologicky příznivému životu v takzvané dobrovolné skromnosti. Jejich dlouhodobému výzkumu a sondě mezi terénními ochránci přírody je věnována kniha socioložky a bioložky Hany Librové Věrní a rozumní: kapitoly o ekologické zpozdilosti, která vychází v nakladatelství Masarykovy univerzity Munipress.

Zájemci o knihu budou mít jedinečnou příležitost vybrat si ze dvou výtvarných provedení: verzi s barevnými linoryty Miloše Slámy nebo s obrazovým doprovodem z díla malíře Bohdana Laciny.

Kniha bude uvedena na veřejnost 30. ledna 2017 v 16.30, v aule Fakulty sociálních studií MU, Joštova 10, Brno. Podvečer bude příležitostí k setkání i k diskusi nad tématy, která kniha otevírá. Jste srdečně zváni!