Právě vychází „Paměti“, již čtvrtá publikace z ediční řady „Dílo Karla Engliše“.

Bez popisku

Čtenářům se v těchto předvánočních dnech dostávají do ruky Englišovy Paměti s podtitulem Kdo sloužíš vlasti, odměny nečekej. Tyto vzpomínky začal Karel Engliš psát v roce 1925, kdy mu bylo 45 let, a s přestávkami na nich pracoval až do konce svého života v roce 1961. Publikace nám dovoluje nahlédnout, jakými tématy se Engliš v příslušné době zabýval, co považoval za nutné komentovat, zaznamenat. Poskytuje čtenáři možnost poznat Englišův bystrý pozorovací talent a neobyčejnou paměť. S odstupem desetiletí dokáže Karel Engliš líčit události a popisovat osobnosti tak detailně, jako by je prožil či viděl včera.

Z textů psaných téměř čtyřicet let na čtenáře zapůsobí Englišovy typické povahové vlastnosti: přímost, pravdomluvnost. Zaujme jeho laskavost, tolerance, nesmírná pracovitost, uspořádanost myšlenek i smysl pro humor.

Publikace vychází ve spolupráci s Masarykovým ústavem a Archivem AV ČR, s finanční podporou Moravskoslezského kraje, Státního fondu kultury ČR, České národní banky a rodiny Karla Engliše.

Přečtěte si také článek v Magazínu M „Vychází nejrozsáhlejší kniha vzpomínek Karla Engliše“ https://www.em.muni.cz/udalosti/15906-vychazi-nejrozsahlejsi-kniha-vzpominek-karla-englise

Koupit knihu

Ukázka z knihy


Edice Dílo Karla Engliše

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.