Oslavili jsme 100 let Masarykovy univerzity

15. 6. 2019

V sobotu 15. června se na brněnském výstavišti konal festival MUNI100, otevřený akademikům, absolventům, studentům i široké veřejnosti. Plný hudby, zábavy, skvělé gastronomie a významných hostů a zakončený speciálním ohňostrojem věnovaným výročí brněnských univerzit v rámci Ignis Brunensis.

Nakladatelství Munipress pro návštěvníky festivalu připravilo setkání s autory oblíbených knih. Zájemci se mohli potkat například s gemologem Ivanem Mrázkem, paleontologem Rudolfem Musilem a ilustrátorem Petrem Modlitbou či krajinným architektem Ivarem Otrubou. Populárně-naučnou edici Munice reprezentovali autoři vydaných svazků (David Kruml a Hana Lipovská) stejně jako ilustrátorka Nikola Kalinová a šéfredaktorka edice Lenka Brodecká.

Ke svému stoletému výročí vydala univerzita dvě výpravné publikace, které návštěvníky festivalu velmi zaujaly a uvítali i možnost nechat si knihu podepsat od některého z autorů (Lukáš Fasora, Josef Šaur, Marek Vlha, Jana Černá).

Všem návštěvníkům děkujeme za příjemné setkání a těšíme se zase za 100 let!

Přejít na fotogalerii