Noc vědců na Masarykově univerzitě

4. 10. 2018

Noc vědců je jedinečnou akcí, která otevírá přednáškové místnosti, laboratoře a další veřejnosti běžně nepřístupná místa. Tento rok je zaměřen na tematiku 100 let české vědy, která je propojena s oslavami 100. výročí založení Československa. Do tajů věd přírodních, humanitních a technologických vás zasvětí všech 9 fakult, které spolu s dalšími externími působišti vytvoří 7 vědeckých zón.

Nakladatelství Munipress se aktivně zapojuje na Fakultě sociálních studií a Přírodovědecké fakultě.

Na Fakultě sociálních studií proniknete do tajů humanitních věd. Přední vědkyně a vědci budou prezentovat výsledky výzkumů, které vám představí prostřednictvím svých knih. Dozvíte se například,  jak výzkum vymýšleli, jak sháněli respondenty či data, jaké překážky museli překonat, co se naopak povedlo a jak se výzkum dá uplatnit v praxi.

Těšit se můžete na knihy z politologie, sociologie, psychologie, žurnalistiky, sociální práce či environmentálních studií. Do knih se budete moci začíst společně s autory  a třeba si je i odnést domů s autogramem. Za dětmi připluje i Koráb pohádek.

Kde: Knihovna FSS, Joštova 10, Brno-střed // 19:00-22:00

Autoři z popularizační edice MUNICE jsou i s knihami připraveni na Přírodovědecké fakultě. Tak dlouho jsme si hráli, až se to muselo sepsat a prezentujeme vám vědu hravě a neobvykle.

David Kruml poodkryje taje z lekce teorie her pomocí knihy „Vězeň to má spočítané“. A jak to máme s časem, nastíní kniha Josefa Kroba „Co je to čas?“.  Obě knihy obsahují originální ilustrace od Nikoly Kalinové, kterou taktéž budete moci vyzpovídat, kde bere inspiraci ke kresbám. Pokud máte mlsný jazýček, i něco sladkého se najde.

Kde: Budova 08, 1. podlaží, M5, Kotlářská 2, Brno-střed // 18:00-24:00

Abyste nebloudili, zde si můžete stáhnout aplikaci do mobilu: http://noc-vedcu.cz/cs/chci-appku