27. mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY PRAHA 2022

9. 6. 2022

Srdečně Vás zveme na prezentaci knižních novinek Masarykovy univerzity a doprovodný program, který jsme pro Vás připravili společně s Centrem raně středověkých studií Filozofické fakulty MU u příležitosti mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy Praha 2022. Veletrh se koná v Praze na holešovickém výstavišti. Najdete nás v Hale B na stánku HB 504.

Doprovodný program

Čtvrtek, 9. června, 13 hodin, Literární salon
Ivan Foletti: Gucci, Klimt a Ravenna: za hranice klišé a z lásky. Italská Ravenna se během staletí stala
legendárním městem. Inspirovala secesní umělce a dokázala se dostat pod kůži i módním návrhářům 21. století.
Prof. I. Foletti, významný historik umění, přednese strhující příběh lidské tvořivosti v tomto městě.

Pátek, 10. června, 17 hodin, Literární salon
15 let univerzitního Nakladatelství Munipress. Oslavte s námi 15. výročí našeho založení; seznamte se s našimi autory, překladateli, ilustrátory i grafiky; nahlédněte za oponu univerzitního nakladatelství Masarykovy univerzity,
které nepublikuje jen vědu.