25. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY 2019

Svět knihy 2018

Byli jsme při tom!

Svět knihy Praha 2019

Ve dnech 9.–12. 5. 2019 proběhl v Praze 25. mezinárodní knižní veletrh a literární festival Svět knihy Praha 2019. Čestným hostem letošního veletrhu byla Latinská Amerika a tématem Paměť národa. Počet návštěvníků překročil 50 000. Lidé si přišli prohlédnout a nakoupit produkci vystavovatelů z České republiky i ze zahraničí, ale také vybrat z bohatého doprovodného programu, který byl letos skutečně mimořádně zajímavý a pestrý.

Na stánku Munipress v pravém křídle Průmyslového paláce jsme prezentovali knižní novinky z produkce Masarykovy univerzity a zároveň jsme do programu festivalu přispěli několika akcemi. Ve čtvrtek 9. května besedou s autory jubilejních publikací nejen o historii Masarykovy univerzity Univerzita jako firma? Univerzitní mýty a tradice; v pátek 10. května besedou s Václavem Pačesem a Janem Šmardou nad českým vydáním knihy GEN nazvanou O dědičnosti v našich osudech. Během pátečního odpoledne jsme ještě připravili autogramiádu Hany Lipovské, autorky nejnovějšího svazku edice Munice s názvem Má to cenu. Lekce z ekonomie.

O programy i naše knihy byl mezi návštěvníky velký zájem, dokladem toho jsou i reportážní fotografie.