25. Mezinárodní knižní veletrh a literární festival SVĚT KNIHY 2019

9. 5. 2019

OSLAVTE S NÁMI VÝROČÍ!

Srdečně Vás zveme na prezentaci knižních novinek Masarykovy univerzity a doprovodný program, který jsme pro Vás připravili u příležitosti 25. mezinárodního knižního veletrhu Svět knihy a ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity.

Veletrh se koná ve dnech 9.–12. května 2019 v Praze na holešovickém výstavišti, najdete nás v pravém křídle Průmyslového paláce na stánku P 106.

Doprovodné programy

Čtvrtek 9. 5. 2019 13.00–14.00 Literární kavárna, Pravé křídlo
Univerzita jako firma? Univerzitní mýty a tradice
Beseda s autory jubilejních publikací nejen o historii Masarykovy univerzity. Jak bylo chápáno univerzitní vzdělávání ve středověku, v 19. a 20. století? Pronikly dnes vlivy z politiky a ekonomiky do škol natolik, že proměnily jejich vnitřní strukturu i cíle? Univerzita je často nahlížena jako firma, na kterou jsou aplikovány manažerské postupy dosud v univerzitním prostředí neznámé.

Pátek 10. 5. 2019 14.00–15.00 Profesní fórum, Pravé křídlo
O dědičnosti v našich osudech
Beseda s Václavem Pačesem a Janem Šmardou nad českým vydáním knihy Gen: o historii genetiky, která přináší obecné úvahy i etické obavy týkající se každého z nás, zejména našich potomků. Je například dobré posílit geny altruismu a potlačit geny sobectví? Nepotřebuje ale lidstvo sobectví a dokonce i agresivitu jedinců k přežití lidského rodu?

Pátek 10. 5. 2019 15.30–16.30 Stánek Masarykovy univerzity P 106
Autogramiáda
Hana Lipovská: Má to cenu? Lekce z ekonomie. Uvedení 3. svazku edice Munice

9. 5. – 12. 5. 2019 Stánek Masarykovy univerzity
Výstava novinek a jubilejních publikací vydaných ke 100. výročí založení Masarykovy univerzity

Objednávky z Munishopu budou vyřizovány po našem návratu v pondělí 13. 5. 2019.

Munipress Veletrh Praha A4 HOT Stolni (1)