Pokročilá analýza dat v SPSS a AMOS

Bez popisku

Rok vydání: 2022
Počet stran: 288
Rozměry: 160×230 cm
Vazba: brožovaná, e-kniha
Obor: matematika
ISBN: 978-80-210-9935-7, 978-80-210-9936-4 (online ; pdf)

Koupit knihu

Petr Soukup

Učebnice představuje čtenáři vybrané pokročilé statistické techniky, které se užívají v sociálněvední oblasti. Konkrétně se kniha věnuje nejdříve strukturním modelům (specificky úsekové analýze a konfirmační faktorové analýze), posléze víceúrovňovým modelům (lineárním i nelineárním) a v závěru pak postupům pro zpracování kategoriálních dat (korespondenční analýze a analýze latentních tříd). Kromě teoretického výkladu jednotlivých technik je pozornost zaměřena na jejich aplikaci na reálných sociálněvědních datových souborech.
Základní výpočty jsou v knize prováděny v IBM SPSS Statistics a IBM SPSS AMOS. Ke knize je přirpavena i webová stránka, která obsahuje kromě všech použitých datových souborů a zadání jednotlivých analýz též další materiály, konkrétně postupy analýz v dalších statistických programech (MPlus, JASP či R). Materiály na doprovodném webu budou dále doplňovány, částečně dle požadavků čtenářů.
Kniha navazuje na úspěšný titul Statistická analýza sociálněvědních dat prostřednictvím SPSS (Masarykova univerzita, 2019).

Ukázka z knihy

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.