Plastická a rekonstrukční chirurgie

Bez popisku

Rok vydání: 2016
Počet stran: 808
Rozměry: 21 × 30 cm
Vazba: vázaná
Obor: Lékařství
ISBN: 
978-80-210-7338-8

Prohlédněte si obsah knihy

Kniha je k dispozici v čítárně Munispace

E-kniha zdarma

Ladislav Bařinka

Výpravná kniha oslavuje úspěchy šedesáti let působení profesora Bařinky na poli plastické a rekonstrukční chirurgie. Na více než osmi stech stranách prezentuje dlouholeté zkušenosti brněnské plastické školy, na jejímž formování se autor zásadně podílel. Hlavním pilířem publikace je obrovské množství velmi pečlivě dokumentovaných kazuistik pacientů, které zaujímají prakticky celý rozsah oboru plastické chirurgie. Kniha je rozdělena do jedenácti kapitol podle jednotlivých oblastí zájmu oboru a ve vymezených tématech (rekonstrukce boltce, lymfedém končetin aj.) významně prohlubuje odborné znalosti čtenářů. Jedná se o největší monografii v oboru plastické chirurgie, která dosud byla u nás vydána.

Prof. MUDr. Ladislav Bařinka, DrSc. (nar. 1927) je plastický a rekonstrukční chirurg s mezinárodním renomé, průkopník nových postupů ve svém oboru. Je emeritním profesorem Kliniky plastické chirurgie MU, kde působil od roku 1955 až do roku 1992 (od r. 1984 jako přednosta). Za jeho vedení zde bylo postaveno moderní replantační a audiovizuální centrum pro rozvoj mikrochirurgických disciplín. Přednášel a pracoval na klinikách v západní Evropě a USA, v 90. letech vybudoval plastickou chirurgii v Tishreen Hospital v syrském Damašku.

„Kniha není koncipována jako učebnice plastické chirurgie, ale v konkrétních oblastech prohlubuje základní znalosti v oboru na vysokou úroveň a může být zdrojem inspirace při řešení neobvyklých případů. Jedná se dosud o největší monografii na téma plastické chirurgie a je nutno vyslovit autorovi uznání za obrovskou práci, kterou její zformování zajisté vyžadovalo.“
-- prof. MUDr. Jiří Veselý, CSc., a MUDr. Zdeněk Dvořák, Ph.D., recenzenti

Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.