Freedom in the Mirror of University History

Rozměry: 165×270 mm
Vazba: šitá, pevná
Obor: historie, nakladatelská činnost
ISBN: 978-80-210-9743-8 (váz.), 978-80-210-9744-5 (online; pdf) Překlad: Benjamin J. Vail a Karel Svačina                                   Edice: Masaryk University Miscellania, 1. svazek

Alena MIZEROVÁ, Radka Vyskočilova, Lea novotná, Radek gomola

Univerzita bez vlastního nakladatelství je jako katedrála bez varhan: planá a němá. Masarykova univerzita své nakladatelství má, počtem vydaných publikací dokonce patří k největším ve střední Evropě. Neúnavně šíří univerzitní vědění a étos nejen prostřednictvím knih, ale na všech dnes myslitelných nosičích. Barevné panoráma činnosti Nakladatelství Munipress i historické ohlédnutí přináší tato publikace. Pojednává o více než stoleté historii ediční činnosti Masarykovy univerzity a je věnována všem umlčovaným autorům v jejích dějinách.

Ukázka