Munispace – Čítárna Masarykovy univerzity – letos slaví 5 let od svého spuštění

Munispace je čítárna volně dostupných děl vydaných Masarykovou univerzitou. Naleznete zde více než 1000 monografií, sborníků či učebních textů. Publikace si můžete prohlížet přímo v čítárně, či stahovat do vlastních zařízení.

Od spuštění v roce 2015 navštívilo Munispace více než 110 000 uživatelů, kteří si stáhli na 30 000 knih. V počátcích navštěvovalo čítárnu pár desítek uživatelů měsíčně, nyní navštěvuje čítárnu více než 4 000 čtenářů každý měsíc.

Ke 100. výročí Masarykovy univerzity se fond čítárny rozšířil o zdigitalizované svazky univerzitní produkce z meziválečného období. Kolekce, kterou Munipress vytvořil ve spolupráci s Centrem informačních technologií FF, nese název Zlatý fond a je přístupná po registraci. Zlatý fond se bude i nadále rozšiřovat o dříve vydaná díla MUNI.

Munispace současně plní více úloh. Zpřístupňuje na tzv. „Landing pages“ články s přiděleným DOI, autorům přináší statistické vyhodnocení přístupů k jejích publikacím, čtenářům zase pohodlí, kdy se z jednoho místa dostanou do všech digitálních knihoven MUNI.

Munispace je tu i pro Vás

Přejít na stránku