Vězeň to má spočítané. Lekce z teorie her

Rok vydání: 2018
Rozměry: 15 × 18,5 cm
Vazba: brožovaná
Obor: matematika
ISBN: 978-80-210-8832-0      Edice: Munice, 1. svazek

Koupit knihu

David Kruml

Vyplatí se být solidární, nebo zrazovat? Dokážete ze společného talíře jíst jen do polosyta? Spoříte si na důchod? Má smysl odpouštět? Kolik mají nevěrnice vnoučat? Kráčí evoluce kupředu? První svazek populárněvědné edice Munice nabízí nevšední vhled do interdisciplinárního oboru teorie her. Zaměřuje se na jeden z jejích nejzajímavějších problémů: vězňovo dilema. Jeho principy vysvětluje svěžím tempem i tónem, s pomocí mnoha originálních obrázků a schémat.

Mgr. David Kruml, Ph.D. je odborný asistent na Ústavu matematiky a statistiky Přírodovědecké fakulty MU. Specializuje se na algebru, diskrétní matematiku a teorii her. Má rád hry všeho druhu, obvzláště šifrovací.

Munice je původní populárně naučná edice Nakladatelství Munipress. Jejím cílem není nic menšího než zlepšovat svět. Přináší aktuální témata z přírodních, společenských i humanitních věd. Nabízí moderní, atraktivní a obsahově srozumitelné texty a jedinečné grafické zpracování. Munice je příspěvek k celoživotnímu vzdělávání společnosti. Pro maturanty chystající se na univerzitu i pro vysokoškoláky, kteří se chtějí podívat za hranice svého oboru. Každý svazek Munice navíc stihnete pročíst ve vlaku z Prahy do Brna. Nebo v letadle do Barcelony. V Munici dáváme prostor charismatickým osobnostem, které dokáží zasvěceně i poutavě psát o těch nejaktuálnějších tématech. Munice je okno do vědění, které vzniká na naší univerzitě.

Ukázka z knihy

Zobrazit na celou obrazovku