Statistická analýza sociálněvědních dat (prostřednictvím SPSS)

Rok vydání: 2019
Rozměry: 16,5 × 23,5 cm
Vazba: brožovaná a vázaná
Obor: sociologie
ISBN: 978-80-210-9248-8 (váz.), 978-80-210-9247-1 (brož.)

Koupit knihu

Ladislav Rabušic, Petr Soukup, Petr Mareš

Statistická gramotnost patří v dnešním světě do výbavy každého sebevědomého občana. Denně se setkáváme s nejrůznějšími číselnými údaji, bombardují nás výsledky nejrůznějších výzkumů a statistik. Obzvláště důležitá je statistická gramotnost pro studenty sociálních věd, protože sami budou často v praxi výzkumy založené na kvantitativních datech připravovat a zpracovávat. Autoři této učebnice, sami erudovaní výzkumníci, zúročili v textu svou dlouholetou zkušenost s vedením vysokoškolských kurzů analýzy dat. Nepředkládají proto akademický výklad statistiky, ale srozumitelné návody, jak statisticky analyzovat datové soubory obsahující kvantitativní údaje. Text je přizpůsoben nejen požadavkům a logice výuky statistiky v bakalářském programu sociologie, ale i logice populárního programu IBM SPSS, který je při ní používán. K učebnici jsou na tomto odkazu k dispozici všechny datové soubory, s nimiž se v textu operuje, a pomůcky pro praktickou analýzu dat včetně skriptů pro SPSS.
Kniha navazuje na dříve vydanou úspěšnou knihu stejného autorského kolektivu, text je na mnohých místech doplněn, navíc je rozšířen o dvě zcela nové kapitoly.

Autoři
Petr Soukup, ředitel Institutu sociologických studií Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy
Ladislav Rabušic, profesor Katedry sociologie na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity
Petr Mareš, CSc., emeritní profesor Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity.

Ukázka z knihy

Zobrazit na celou obrazovku