Péče na prodej. Jak se práce z lásky stává placenou službou

Rok vydání: 2017
Počet stran: 256
Rozměry: 12 × 21 cm
Vazba: Brožovaná
ISBN: 978-80-210-8651-7

Koupit knihu

ADÉLA SOURALOVÁ A KOLEKTIV AUTORŮ

ILUSTRACE VENDULA CHALÁNKOVÁ

Co mají společného miniškolky, hotely pro psy, hodinoví manželé, agentury poskytující péči o seniory, děti či domácnost? Jedná se o subjekty prodávající služby ještě donedávna vykonávané z lásky – rozuměj bezplatně – samotnými členkami a členy domácnosti. Kniha Péče na prodej se věnuje současnému trendu přesouvání úkonů tzv. sociální reprodukce ze soukromé sféry rodin a domácností do veřejného prostředí trhu. Autoři předkládají zjištění kvalitativního výzkumu, který se zaměřil na vytváření nabídky těchto služeb a jejich prezentaci klientům a klientkám. Perspektiva poskytovatelů, tedy majitelek a majitelů uvedených agentur, je velmi zajímavá. Nabízí vhled do myšlení a praktik lidí, kteří aktivně řídí vlak marketizace našich životů.

Mgr. et Mgr. Adéla Souralová, Ph.D. (nar. 1984) – odborná asistentka na Katedře sociologie a na Ústavu populačních studií Fakulty sociálních studií MU. Profesně se věnuje výzkumu migrace a etnicity, zaměřuje se především na ženy migrantky a na gender a antropologii migrace.

Vendula Chalánková (nar. 1981) – patří v současnosti mezi nejvýznamnější české výtvarníky. Absolvovala Fakultu výtvarných umění v Ateliéru Environment u Vladimíra Merty a Mariana Pally. Její díla jsou zastoupena ve sbírkách Národní galerie, Moravské galerie či Museum für Angewandte Kunst ve Vídni.

Ukázka z knihy