DNA jako občanský průkaz. Lekce z genetiky

Rok vydání: 2019
Rozměry: 15 × 18,5 cm
Vazba: brožovaná
Obor: biologie, genetika
ISBN: 978-80-210-9381-2
Edice: Munice, 4. svazek

Koupit knihu

Pavel Lízal

Čtvrtý svazek oblíbené edice Munice se soustředí na identifikační potenciál kyseliny deoxyribonukleové, nositelky dědičné informace. Jak nám analýza DNA pomáhá při hledání pachatelů trestných činů, obětí katastrof, ztracených příbuzných či dávných předků?

RNDr. Pavel Lízal, Ph.D. působí jako lektor na Ústavu experimentální biologie Přírodovědecké fakulty MU, kde vede výuku se zaměřením na obecnou genetiku, paleogenetiku člověka, populační genetiku a vědeckou komunikaci. Zajímá se o e-learning a experimentuje s využitím mobilních zařízení (tablet, mobil, chytré hodinky) ve výuce. Pořádá také popularizační přednášky z genetiky pro střední školy i veřejnost.

Munice je původní populárně naučná edice Nakladatelství Munipress. Jejím cílem není nic menšího než zlepšovat svět. Přináší aktuální témata z přírodních, společenských i humanitních věd. Nabízí moderní, atraktivní a obsahově srozumitelné texty a jedinečné grafické zpracování. Munice je příspěvek k celoživotnímu vzdělávání společnosti. Pro maturanty chystající se na univerzitu i pro vysokoškoláky, kteří se chtějí podívat za hranice svého oboru. Každý svazek Munice navíc stihnete pročíst ve vlaku z Prahy do Brna. Nebo v letadle do Barcelony. V Munici dáváme prostor charismatickým osobnostem, které dokáží zasvěceně i poutavě psát o těch nejaktuálnějších tématech. Munice je okno do vědění, které vzniká na naší univerzitě.

Ukázka z knihy

Zobrazit na celou obrazovku