ISBN 978-80-210-6985-5
120 str., vázaná kniha s přebalem

Prohlédnout obsah

Za hranicemi genů

Eseje o našem bytí, o našem světě, o našich snech

Gottfried Schatz

Dnes už nám svět nevysvětlují osobnosti formované filozofií a literaturou, nýbrž přírodovědci vyškolení vzorci a bádáním v laboratořích. Jedním z těchto moderních myslitelů je i světoznámý chemik a biolog Gottfried Schatz, autor dvacítky esejů, které nyní vycházejí poprvé v češtině. Profesor Schatz vybízí čtenáře k objevitelským cestám až na nejzazší hranice vědy. Ve svých úvahách se zabývá existenciálními otázkami typu „Odkud přicházíme?“ a „Vidíme svět každý jinak?“, stejně jako vysvětlováním původu železa ve vesmíru nebo záhadou magnetických krystalů, kterým vděčí pstruh duhový za to, že je schopen vnímat magnetické pole Země. V německy mluvících zemích se kniha stala bestsellerem, v nakladatelství Neue Zürcher Zeitung se dočkala již pěti vydání. Byla přeložena také do angličtiny, francouzštiny a řečtiny.

Základní údaje
ISBN 978-80-210-6985-5
Počet stran 120
Vazba vázaná kniha s přebalem
Formát 140 × 210 mm
Obor Biologie; Filozofie; Genetika
Rok vydání 2014
Citace SCHATZ, Gottfried. Za hranicemi genů: Eseje o našem bytí, o našem světě, o našich snech. 1. vyd. Přeložily Bohumila Ruth FINKELOVÁ, Alena GREMINGEROVÁ. Brno: Masarykova univerzita, 2014. Poprvé v češtině, sv. 2. ISBN 978-80-210-6985-5.

Profesor Gottfried Schatz (1936) je mezinárodně uznávaný rakouský biochemik. Po studiích ve Štýrském Hradci pracoval na univerzitách ve Vídni, v USA a nejdéle v Biocentru Basilejské univerzity. Zaměřil se na výzkum mitochondrií. V roce 1963 se podílel na objevu mitochondriální DNA, za nějž byl třikrát navržen na Nobelovu cenu. Je autorem více než dvou set vědeckých publikací a několika úspěšných esejistických knih, ve kterých citlivě projevuje svou fascinaci životem a uměním.

Z německého originálu Jenseits der Gene. Essays über unser Wesen, unsere Welt und unsere Träume přeložily Bohumila Ruth Finkelová a Alena Gremingerová.

Kniha vychází jako druhý svazek edice Poprvé v češtině. Prvním svazkem této edice byla kniha Marienthal. Sociografie komunity nezaměstnaných.


Objednávky přijímá:
Nakladatelství Masarykovy univerzity
Rybkova 19
602 00 Brno-Kraví hora
e-mail: munipress@press.muni.cz

Používáte starou verzi internetového prohlížeče, která již není podporována. Je možné, že některé aplikace nebudou zobrazeny správně, některé funkčnosti nebudou dostupné, případně budou dostupné v omezeném rozsahu.